Прослава школске славе Светог Саве

И ове године 27. јануара у нашој школи традиционално је обележена школска слава Свети Сава.

Овим поводом организована је приредба у којој су учествовали ученици свих одељења од 1. до 8. разреда.

Након говора директора, свештеник, вероучитељ и кумови школе приступили су ломљењу колача и освећењу кољива. Ове године кумови школе били су ученици нижих разреда који похађају боравак и учитељица из боравка Јадранка Мештров.

Директор школе Милан Татић
Кумови школе
Свештеник и чланови Школског одбора
Кумице школе

Програм су водиле ученице осмог разреда Андреа Сурла и Наташа Франка, а многобројни родитељи, чланови Школског одбора, ученици и запослени у школи уживали су у извођењу школског хора, рецитацијама, песмама и драмским извођењима.

Водитељке програма, ученице осмог разреда
Андреа Сурла и Наташа Франка

Ученици нижих разреда уприличили су приредбу разним рецитацијама, песмама и драмским делима које су припремили заједно са својим учитељицама.

Ученици I-1 одељења
Никола Стокић, Даница Трбојевић и Страхиња Јовановић
Ученице I-2 одељења
Зорана Куваља, Нађа Бртка, Лена Полић
Ученици II-1 одељења
Ученици II-2 одељења
Вукашин Ђуркић, Анђела Мишков и Јован Томић
Ученици III-1 одељења
Ратко Дражић, Маријана Васић, Лена Радоњић, Стојан Петров и Виолета Скорниакова
Ученици III-2 одељења
Мирјана Павловић, Теодора Мијовић, Лука Дражић, Новак Милић и Лазар Ћирић
Ученица IV-1 одељења
Јана Ковачевић
Ученице IV-1 одељења
Александра Георгијевић и Милица Станић
Ученици IV-2 одељења
Страхиња Грбић и Дуња Видић

Ученици виших разреда припремили су ауторске песме посвећене Светом Сави које су рецитовали на приредби.

Ученице V-1 одељења
Селена Ристић и Дрина Јовановић
Ученици VII-1 одељења
Борислав Павков, Милица Радосављевић и Немања Ђилас

Школски хор затворио је овогодишњу приредбу извођењем нумере „Деца неба“ у клавирској пратњи наставнице музичке културе Иване Нинчић.

Школски хор у пратњи наставнице Иване Нинчић
Школски хор